Header Ads

10 ретки историски фотографии! (втор дел)


Шон Конери позира со Астон Мартин ДБ5 за време на снимањето на Џејмс Бонд во 1965 Стивен Хокинг и неговата нова жена, Џејн Вајлд, на денот на нивната венчавка во 1965 година.Мерилин Монро на средбата со кралицата Елизабета Втора во 1956 година.


Дру Баримур седи во скутот на Стивен Спилберг, за време на снимањето на филмот Е.Т во 1982 година.


Ернест Хемингвеј на сликата за пасош од 1923.


Осама Бин Ладен со фамилијата, на одмор во Шведска, во 1970 година. Тој е вториот од десно, со сини панталони и зелена блуза.


Председателот Обама со својот средношколски кошаркарски тим, во 1970 година. 


Стив Џобс и Бил Гејтс разговараат за иднината на компјутерите во 1991 година.


Потстрижувањето на Амелија Ерхарт пред нејзиниот последен лет во 1937.


Актерката Марлен Дитрих, бакнува војник кој се враќа дома од војна,во 1945 година.